«ЗНО В МАГІСТРАТУРУ» – ДІЄВИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПРАВНИЧОЇ ОСВІТИ, АЛЕ МАЄМО РОБИТИ НАСТУПНІ КРОКИ В ЦЬОМУ НАПРЯМІ – ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ВОЛОДИМИР КОВТУНЕЦЬ

опубліковано 25 квіт. 2018 р., 04:48 Vladyslav Us   [ оновлено 25 квіт. 2018 р., 04:52 ]


Проведення «ЗНО в магістратуру» з «Права» не лише дозволяє забезпечувати доброчесність при вступі та покращувати якість навчання у вишах, а й показало переваги й недоліки нинішньої системи підготовки юристів в Україні. Однак це – тільки один із інструментів комплексного реформування української правничої освіти.

Про це йшлося під час міжнародної конференції «Забезпечення якості юридичної освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії ХХІ століття». Вона триватиме упродовж 2 днів – 24-25 квітня 2018 року, в КНУ імені Шевченка.

«Для нас ця подія є знаковою, бо вже тривалий час триває робота з реформування правничої освіти в Україні. Як ви знаєте, ми впровадили єдине вступне випробування за технологією ЗНО для вступу в магістратуру за спеціальністю «Право». Він показав як переваги, так і недоліки нинішньої системи підготовки юристів в Україні – з цього приводу було проведено та вже раніше презентовано масштабне дослідження. Але зараз нам треба робити й інші кроки для забезпечення якості правничої освіти», – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Комплексну політику та подальші дії щодо реформування буде закладено в Концепцію розвитку юридичної освіти в Україні, яка нині перебуває на фінальній стадії підготовки. У ній, зокрема, буде визначено практичну складову підготовки правників, механізми внутрішнього забезпечення якості юросвіти тощо.

Учасники конференції представлять можливі інструменти для забезпечення якості юридичної освіти, обговорять сучасні тренди та інновації в цій сфері, а також підготують низку рекомендації, які можуть увійти до Концепції.

Нагадуємо, що Міністр Лілія Гриневич запропонувала узалежнити держзамовлення університету на магістратуру з «Права» від результатів профільного ЗНО, а також запровадити це випробування на закінчення бакалаврату, реалізувавши підсумкову державну атестацію у формі єдиного фахового вступного випробування.

Також раніше Міністерство освіти і науки визначило, як цього року відбудуться вступні випробування до магістратури, що проводяться за технологією ЗНО.

Comments