Україна співпрацюватиме з розробником Scopus

опубліковано 15 квіт. 2016 р., 06:06 Назар Саюк   [ оновлено 15 квіт. 2016 р., 06:12 ]
Чому співпраця з компанією-розробником бібліографічної та реферативної бази даних Scopus є важливою для розвитку української вищої освіти і науки?

Які нові можливості для українських науковців будуть створені в результаті співпраці з компанією «Ельзевір»?


Міністерство освіти і науки України та компанія «Ельзевір» підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає:
Особливі умови отримання доступу до повнотекстового контенту через Science Direct і до реферативної бази даних для наукового співтовариства України;
Отримання доступу до індексів цитування через Scopus для університетів і наукових організацій України;
Розробка і впровадження інструментарію використання аналітичних даних, що належать компанії, у роботі відповідних інформаційно-аналітичних систем Міністерства освіти.
«Ельзевір» є одним з найбільших в світі видавництв наукової, технічної та медичної наукової продукції, а також розробником та власником бібліографічної та реферативної бази даних SCOPUS. Співпраця з таким видавництвом має важливе значення для розвитку української науки та вищої освіти, їх виходу на міжнародний рівень. Окрім того, така співпраця є важливою для впровадження Законів України «Про вищу освіту» та «Про науку і науково-технічну діяльність».

Міністерство освіти і науки веде активну консультаційну роботу (виїзні та он-лайн тренінги) щодо публікації праць українських науковців у виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз. Співпраця з компанією «Ельзевір» зробить цей процес простішим і доступнішим.

Окрім того, Меморандум про співпрацю передбачає запровадження в 2016 році спеціальної премії Scopus Award Україна для дослідників у галузі природничих наук, медицини, фізики, хімії, математики, матеріалознавства, сільського господарства, соціальних та гуманітарних наук.

Новина на сайті МОН

Дізнатися більше про бібліографічну та реферативну базу даних Scopus 


Comments