Повідомлення МОН щодо порядку вступу осіб, звільнених від проходження ЗНО

опубліковано 11 лип. 2009 р., 23:22 Николай Пашковский   [ оновлено 12 лип. 2009 р., 00:34 користувачем Іван Осташко ]

Джерело повідомлення - офіційний сайт МОН України - http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2009_1/10_07/2

МОН спільно з Міністерством охорони здоров'я здійснюватиме посилений контроль за достовірністю видачі медичних довідок абітурієнтам.

Про це йдеться у листі МОН до керівників вищих навчальних закладів N1/9- 470 від 10.07.09.

У документі вказується, що минулого року окремі навчальні заклади неналежно перевіряли медичні довідки та наявність сертифікатів УЦОЯО у абітурієнтів, які їх подавали. Коли згадані факти були встановлені перевіркою МОН, щодо таких навчальних закладів та осіб, котрі відповідали за прийом документів, було вжито адміністративні санкції.

МОН наголошує:
керівники навчальних закладів зобов'язані поінформувати абітурієнтів, що у разі виявлення медичних довідок, які не відповідають встановленим вимогам, абітурієнти до участі у конкурсі не будуть допущені, а студенти відраховуватимуться на будь-якому етапі навчання.

Крім того, МОН здійснить посилений контроль прийому осіб, звільнених від проходження зовнішнього незалежного оцінювання у зв'язку із захворюваннями. Виявлені факти будуть доводитись до відома правоохоронних органів.

У разі подання довідки лікувально-профілактичного закладу, ВНЗ зобов'язані перевірити факт проходження абітурієнтом зовнішнього незалежного оцінювання у базі даних Українського центру оцінювання якості освіти.

Міністерство освіти і науки роз\яснює, що прийом таких осіб здійснюється з урахуванням спільного наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров'я від 25.02.2008 N 124/95 "Про затвердження Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання"

Детальніше, у листі "Щодо посиленого контролю прийому осіб, звільнених від проходження зовнішнього незалежного оцінювання у зв'язку із захворюваннями".

Лист Міністерствa охорони здоров'я України "Про порядок надання вступникам до вищих навчальних закладів довідок про наявність підстав для звільнення від проходження зовнішнього незалежного -оцінювання навчальних досягнень у зв'язку з захворюваннями"

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/9- 470                                                                                        10.07.09

Керівникам вищих навчальних закладів

 

Щодо посиленого контролю прийому осіб, звільнених від
проходження зовнішнього незалежного
оцінювання у зв’язку із захворюваннями

Міністерство освіти і науки повідомляє, що за результатами перевірки наказів про зарахування на навчання до вищих навчальних закладів у 2008 році, крім порушень Умов прийому до вищих начальних закладів, було виявлено численні випадки прийому документів та зарахування абітурієнтів без сертифікатів УЦОЯО з окремих дисциплін на основі поданих ними медичних довідок про захворювання під час проведення незалежного оцінювання знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

При цьому, незважаючи на звернення міністерства до вищих навчальних закладів та роз’яснень, наданих керівникам приймальних комісій під час проведення виробничих нарад з питань організації проведення вступної кампанії, перевірки медичних довідок у більшості випадків не проводились, наявність сертифікатів УЦОЯО у таких абітурієнтів не перевірялась, мали місце факти прийому медичних довідок і організація вступних випробувань для абітурієнтів, які їх подали, за наявності можливості участі цих абітурієнтів у додатковій сесії з незалежного оцінювання.

Міністерство освіти і науки роз’яснює, що прийом таких осіб здійснюється з урахуванням спільного наказу Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я від 25.02.2008 № 124/95 “Про затвердження Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання”.

Звільнення від проходження зовнішнього незалежного оцінювання підтверджується Довідкою лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання вступника, яка видається у порядку, визначеному листом Міністерства охорони здоров’я від 24.04.2009 № 04.04.44-8-325 (додається).

У разі подання довідки лікувально-профілактичного закладу, вищі навчальні заклади зобов’язані перевірити факт проходження абітурієнтом зовнішнього незалежного оцінювання у базі даних Українського центру оцінювання якості освіти.


Водночас звертаємо увагу, що Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством охорони здоров’я буде здійснюватися постійний посилений контроль, у тому числі шляхом проведення перевірок, щодо достовірності видачі довідок лікувально-профілактичними закладами незалежно від їх форми власності та відомчого підпорядкування.

Просимо керівників вищих навчальних закладів організувати інформування абітурієнтів про те, що у разі виявлення сфальсифікованих медичних довідок, які стали підставою для прийняття документів або зарахування на навчання, такі абітурієнти до участі у конкурсі допускатися не будуть, студенти будуть відраховуватись на будь-якому етапі навчання, а виявлені факти будуть доводитись до відома правоохоронних органів.

Міністр І.О. Вакарчук

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

вул. М. Грушевського, 7, м. Київ, 0102, тел. (044)253-16-94

 

24.04.2009     № 04.04.44-8-325    


Міністерство освіти і науки України

Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління охорони здоров'я, освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністраційМіністерство охорони здоров'я України надає інформацію про порядок надання вступникам до вищих навчальних закладів довідок про наявність підстав для звільнення від проходження зовнішнього незалежного -оцінювання навчальних досягнень у зв'язку з захворюваннями.

Вступники до вищих навчальних закладів можуть бути звільнені від проходження зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень на підставі Довідки лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання вступника, що оформлюється лікарсько-контрольною комісією закладу з урахуванням Переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого наказом МОН та МОЗ України від 25.02.2008 № 124/95.

Довідка видається на запит вступника, батьків вступника або осіб, що їх замінюють, у довільній формі за .підписом керівника лікувально- профілактичного закладу та завіряється круглою печаткою закладу.

Інформація щодо надання Довідки заноситься в журнал обліку вихідних документів закладу та медичну карту амбулаторного хворого (форма №025/о). або вкладний листок на підлітка до медичної карти амбулаторного хворого (форма №025-1/о), історію розвитку дитини (форма... №112/о) відповідно до віку вступника.


Дану інформацію довести до відома керівників лікувально-профілактичних та навчальних закладів.


Заступник Міністра В.В. Лазоришинець


ċ
Іван Осташко,
12 лип. 2009 р., 00:32
Comments