Міністр освіти і науки України Сергій Квіт провів брифінг на тему вступної кампанії 2015

опубліковано 10 лип. 2015 р., 22:18 Іван Осташко   [ оновлено 10 лип. 2015 р., 22:19 ]

10 червня 2015 року у Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, присвячений вступній кампанії 2015 року.

Міністр зазначив, що у цьогорічній вступній кампанії є ряд новацій, одна із них – принцип пріоритетності. За цим принципом абітурієнти можуть подати максимально 15 заяв до вступу у 5 університетів і в кожному по 3 спеціальності. При цьому абітурієнт повинен визначити  ступінь пріоритетності кожної заяви. Заяви будуть внесені до Єдиної державної електронної бази з питань освіти, яка автоматично визначить місце навчання абітурієнта згідно з його пріоритетами. Відповідно до отриманих вступником балів, система автоматично визначить єдину пропозицію для нього  -  навчання на  державному замовленні - у певному університеті на певній спеціальності.

Сергій Квіт наголосив, якщо абітурієнт не погоджується з отриманою пропозицією, він може претендувати тільки на контрактне місце. Таким чином, у цьогорічній вступній кампанії не буде так званих «хвиль», а список зарахування на місця державного замовлення буде тільки один.

Міністр освіти і науки повідомив, що прийом вишами заяв від вступників триватиме до 24 липня. Для абітурієнтів, які не складають вступних екзаменів, прийом документів триватиме до 31 липня, творчі конкурси пройдуть у кілька сесій - з 21 по 31 липня, співбесіди та вступні іспити - з 25 липня до 31 липня.

Сергій Квіт зазначив, що цього року додаються дві категорії пільгових вступників. Перша: діти, один із батьків яких загинув під час виконання ним обов’язків військової служби, зараховуються поза конкурсом. Друга:  демобілізовані особи, які брали участь у проведенні АТО і тому не могли складати тести ЗНО, мають право вступати за результатами вступних іспитів у ВНЗ.

Міністр звернув увагу абітурієнтів та їх батьків, що на сайті Міністерства освіти і науки розміщено графічні документи для допомоги вступникам, з яких можна дізнатися про  терміни вступної кампанії, про  формування  конкурсного балу вступника тощо. Також Міністр озвучив номери гарячої телефонної лінії «Вступна кампанія 2015», що працюють у МОН, а саме: 044 481 3215  і  096 444 3086, за якими абітурієнти та всі бажаючі можуть дізнатися необхідну інформацію.

Сергій Квіт повідомив, що у 2015 році для участі у основній сесії ЗНО зареєструвалося 288 977 осіб, із них 221 104 учні – випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного навчального року. Решта - 67 873 зареєстрованих - випускники загальноосвітніх навчальних закладів минулих років. Із загальної кількості зареєстрованих взяти участь у основній сесії виявили бажання 4 135 осіб, які проживають на території Луганської та 10 741 особа – на території Донецької областей.

Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Квіт зазначив, що вже другий рік поспіль, одразу по завершенні розподілу місць державного замовлення між вищими навчальними закладами, відомості про розподіл одразу стають доступними для громадськості  - в он-лайн режимі на сайті МОН.

Щодо державного замовлення, то його обсяг, за словами Сергія Квіта, минулого 2014 року порівняно з попереднім 2013-им зменшено було на 10%, а цьогорічний обсяг, порівняно з минулим роком, зменшився на 12 %.  У 2015 році, як повідомив Міністр, зросло державне замовлення для військових, для Міністерства внутрішніх справ та медиків.

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт побажав усім абітурієнтам успішного вступу, хорошого навчання та кар’єри.

http://www.mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/07/10/ministr-osviti-i-nauki-ukrayini-sergij-kvit-proviv-brifing-na-temu-vstupnoyi-kampaniyi-2015/

Comments