Лілія Гриневич: Наша мета - рівний доступ до хорошої освіти по всій Україні

опубліковано 17 лип. 2016 р., 06:12 Микола Караман   [ оновлено 17 лип. 2016 р., 06:14 ]


Лілія Гриневич: Наша мета - рівний доступ до хорошої освіти  по всій Україні

В Україні є значна різниця між якістю освіти в містах та селах, про що свідчать результати ЗНО останніх років. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему: «Особливості вступної кампанії - 2016».

Міністр зазначила, що за результатами ЗНО 2016 року лідерами в Україні є м.Київ, Львівська, Дніпропетровська  та Харківська області. Даний рейтинг складався на основі того, яка кількість дітей в області отримали 200 балів за результатами бодай одного з придметів.

Так, в місті Києві 200 балів отримали 65 дітей, в Львівській області –37 дітей, Дніпропертровська та Харківська області поділили третє місце з результатом по 16 дітей з 200 балами ЗНО.

Загалом по Україні 200 балів за виконання сертифікаційних робіт з 12 предметів отримали 258 осіб, семеро з них отримали 200 балів одразу з двох предметів.

Лілія Гриневич закликає обережно ставитися до рейтингів за результатами ЗНО і зазначає – такі результати мають під собою зрозумілі та об’єктивні причини, адже у великих містах, де діти отримали високі результати, зосереджено дуже багато спеціалізованих закладів освіти.

Окремо вона додала, що зараз очевидною є різниця між якістю освіти в містах та селах. МОН планує виправляти цю ситуацію за допомогою опорних шкіл.

“Наша мета – хороша освіта в усій Україні. Зокрема, зараз здійснюється проект, пов’язаний зі створенням опорних шкіл в сільській місцевості.  Нас дуже турбує, що зараз, за результатами ЗНО, діти з села мають в 10 раз менші шанси скласти успішно тестування з іноземної мови. Це означає, що діти з села не мають рівного доступу до вищої освіти у порівнянні з  дітьми з міста” – зазначила Лілія Гриневич.

В опорні школи звозитимуться діти, що зараз навчаються в малокомплектних школах. Таким чином, початкова школа буде розташована на місцях, а навчання в старшій школі відбуватиметься на базі опорних шкіл, які буде можливість забезпечити не лише хорошими вчителями, а й сучасним обладнанням.

Планується, що з 1 вересня в усіх областях України  будуть функціонувати 204 опорні школи. До їх складу ввійде 643 філії.

Comments