Кримчани зможуть зареєструватися на ЗНО без паспорта

опубліковано 12 лют. 2015 р., 00:46 Іван Осташко   [ оновлено 12 лют. 2015 р., 00:54 ]

Випускники шкіл окупованої АР Крим матимуть можливість зареєструватися для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання без наявності українського паспорта, для цього буде достатньо лише свідоцтва про народження. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, пише
 «Крим. Реалії».

За його словами, бажаючим скласти ЗНО необхідно буде прикріпитись до будь-якої з шкіл на території материкової України.

«Потрібно все ж таки виїхати за межі півострова та прикріпитись до будь-якої зі шкіл. До тої, яка найближче територіально, там де є родичі. І ми зробили такі спрямування, що можуть реєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання кримські діти навіть без паспорта. Достатньо свідоцтва про народження, а ці свідоцтва, природньо, українського зразка», - зазначив заступник міністра.

Також Павло Полянський зазначив, що учням дев’ятих класів кримських шкіл необхідно подбати про отримання українських документів про загальну середню освіту у разі якщо вони у майбутньому планують вступати до українських вищих навчальних закладів.

«Діти у Автономній республіці Крим, у місті Севастополі, котрі навчаються в дев’ятих класах, для того, щоб потім мати перспективи вступити до українських університетів мають прикріпитися екстернатом і отримати свідоцтво за дев’ятий клас», - додав Павло Полянський.

Він вкотре зазначив, що атестати Російської Федерації, видані у Криму, визнаватися на території України не будуть.

Детальніше: http://osvita.ua/test/45830/