Комфортні умови проживання - важлива складова успішного навчання.

опубліковано 8 бер. 2017 р., 07:35 Владислав Ус   [ оновлено 8 бер. 2017 р., 07:36 ]
У кожного з нас студентське життя асоціюється з гучними веселими святами, напруженими сесіями, першими побаченнями, ну і звичайно ж, зі студентськими гуртожитками. Часом довгими зимовими вечорами так відрадно згадати приємні посиденьки з сусідами по кімнаті і веселі дружні дні народження, ну або просто кумедні моменти студентського побуту. Для багатьох учнів гуртожитку - це невід'ємна частина студентського життя, це, можна сказати, якийсь міст у доросле самостійне життя окремо від батьків. Однак, з огляду на нинішні реалії в нашій країні, у сучасних студентів і випускників вузів гуртожитку вже давно перестали викликати які-небудь позитивні емоції. Воно й не дивно: ну хто, скажіть, буде ностальгувати за холодних батарей, обідраних стін або цвілі в душовій?

У більшості міст України студентські гуртожитки знаходяться у вкрай занедбаному стані - ремонт там не роблять ще з часів колишнього Радянського Союзу. Обдерті стелі і стіни, покоробило підлоги і вікна, з щілин яких постійно відчувається - таке сумне видовище можна побачити практично в усіх вітчизняних студентських гуртожитках. Через постійне протікання комунікацій і несправної сантехніки, і як наслідок, постійної вологості, в душових, а часто, і в житлових кімнатах міцно оселилася густа цвіль і неприємний запах вогкості. Але найбільшою незручністю, що підстерігає студенів в гуртожитках, є суворий температурний режим - в зимові місяці температура в кімнатах рідко досягає +10 градусів за Цельсієм, а про наявність гарячої води і зовсім не йдеться. Студенти змушені ходити в кімнатах у верхньому одязі і у взутті. Холод і нестерпні побутові умови проживання в гуртожитках стали причиною цілої серії протестних акцій у багатьох містах України, в тому числі і в Одесі.

Мабуть, єдиним вузом, який з усією відповідальністю ставиться до створення належних побутових умов для своїх студентів, є Національний університет «Одеська юридична академія». Університет має в своєму розпорядженні 10 комфортабельних гуртожитків, розташованих в безпосередній близькості до навчальних корпусів. Деякі з них були повністю відновлені з зруйнованих будівель, деякі будувалися з нуля, згідно з новими проектами. Однак, незважаючи на це, і ті, і інші відрізняються високою якістю, мають комфортні умовами для проживання і відповідають всім санітарним нормам і вимогам. Тут створені всі умови, щоб студенти відчували себе затишно: цілодобова охорона, належне опалення та безперебійна подача гарячої води в зимовий період. Кімнати в гуртожитку розраховані на 2-х і 3-х чоловік, в кожній кімнаті є зручності і всі необхідні меблі.

Важливим моментом є те, що в Національному університеті «Одеська юридична академія», на відміну від більшості українських вузів, не стали підвищувати плату за користування гуртожитками. Маючи всі підстави підвищити таку плату в два рази, в зв'язку з підвищенням вдвічі мінімальної заробітної плати та істотного підвищення цін на комунальні послуги, керівництво університету пішло на зустріч студентам і на шкоду власному фінансовому становищу прийняло рішення залишити плату за користування гуртожитком в колишньому розмірі. Крім того, студенти Одеської юракадемії мають можливість вносити цю плату посеместрово, тоді як студенти інших вузів позбавлено такої можливості.

Однак, деякі недоброзичливці, мабуть, не витримують реальної конкуренції і з завидною періодичністю замовляють різні інформаційні вкидання, які не відповідають дійсності, щоб кинути тінь на репутацію провідного вузу країни.

Створення належних умов проживання для студентів має істотний вплив на якість освітнього процесу в цілому. Адже якщо студенти не будуть відволікатися на рішення елементарних побутових проблем, у них залишиться більше часу для навчання і заняття громадською діяльністю. А тому реконструкція і модернізація студентських гуртожитків неодмінно повинна стати частиною освітньої реформи в Україні.

#nuoua #university #study #нуоюа