Інна Совсун: Вступна кампанія 2016 року розпочнеться 11 липня

опубліковано 22 лют. 2016 р., 01:22 Іван Осташко   [ оновлено 22 лют. 2016 р., 01:26 ]

Інна Совсун: Вступна кампанія 2016 року розпочнеться 11 липня19 лютого 2015 року перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.

Інни Совсун зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.

За словами першого заступника Міністра, в цьому році термін вступної кампанії - коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», - запевнила Інна Совсун.

Особи, які будуть вступати на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, будуть подавати документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. В цьому році останній раз буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.

За словами першого заступника Міністра, вступники будуть подавати свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», - підкреслила Інна Совсун.

Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і в минулому – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, в які вступник може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви – на 5 спеціальностей.

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/02/19/brifing-sovsun-1902/

Comments