Інфобюлетень МОН України: нові можливості для вступу абітурієнтів з Донбасу

опубліковано 15 лип. 2016 р., 00:00 Mykola Pashkovsky

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції» абітурієнти з Донбасу мають право «пройти державну підсумкову атестацію та отримати документ державного зразку про повну загальну середню освіту» у порядку, встановленому МОН.

На практиці це означає, що такі абітурієнти можуть вступати до українських ВНЗ як на загальних конкурсних засадах, із складанням іспитів ЗНО, так і за спрощеною процедурою.

Вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів Донбасу відрізняється тим, що за нею вони можуть вступати тільки  до тих навчальних закладів, які знаходяться на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, а також тих, які були евакуйовані з непідконтрольних територій. В усіх цих навчальних закладів були організовані інформаційні центри «Донбас – Україна», які надають консультаційну підтримку, допомагають абітурієнту отримати документ про середню освіту українського зразка, зареєструватися та скласти іспит для вступу до обраного ВНЗ, а також можуть допомогти з поселенням до гуртожитку ВНЗ на час складання іспитів.

Центри «Донбас – Україна» працюватимуть з 1 липня до 20 вересня. Вступні іспити для абітурієнтів з Донбасу проводяться визначеними ВНЗ до 20 вересня, для вступу на здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету – до 27 липня.

Ознайомитися з переліком центрів та дізнатися детальніше про вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів з Донбасу можна на сайті Міністерства освіти і науки України та за посиланнями нижче.

Телефон гарячої лінії Міністерства освіти і науки України з питань вступної кампанії для школярів з Криму і Донбасу: 0 (800) 504 425, +38 (050) 550-5411, +38 (068) 951 2513, (044) 481-3215.

Новина на сайті МОН
Відео «Дорожня карта, як здобути українську освіту школярам з Донбасу»
Перелік евакуйованих ВНЗ, на базі яких діють освітні центри «Донбас – Україна»
Перелік ВНЗ на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей», на базі яких діють освітні центри «Донбас – Україна»