Дмитро Табачник нагадав про основні зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році

опубліковано 30 черв. 2011 р., 12:51 Приёмная комиссия ОНЮА   [ оновлено 30 черв. 2011 р., 12:52 користувачем Іван Осташко ]

Напередодні початку вступної кампанії, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник під час селекторної наради з ректорами вищих навчальних закладів та керівниками регіональних управлінь освіти і науки нагадав про основні зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів у 2011 році:

1. Збільшено строки прийому заяв та документів на вступ з 15 до 30 днів (з 1 липня до 31 липня включно), що зменшить черги абітурієнтів та дасть можливість знизити напругу в роботі приймальних комісій.
  2. Надано право подавати сертифікати, видані починаючи з 2008 року, та право вибору кращих оцінок з одного предмета у сертифікатах різних років.
  3. Надано право абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 та у попередні роки, проходити вступні випробування у вищих навчальних закладах як на денну, так і на заочну форму навчання.
  4. Встановлено єдиний для всіх вищих навчальних закладів фіксований перелік конкурсних предметів за напрямом (спеціальністю) при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста, що створює сприятливі умови для абітурієнтів.
  5. Надано право складати вступні випробування у вищому навчальному закладі громадянам України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.
  6. Надано право іноземцям, які навчались у школах з українською мовою навчання за кордоном, вступати до вищих навчальних закладів на основі вступних екзаменів на держзамовлення за рекомендаціями національних культурних українських товариств і посольств, закордонних представництв України.
  7. Запроваджено систему нарахування додаткових балів, замість позаконкурсного прийому, для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад та олімпіад Малої академії наук.
  8. Запроваджено нарахування до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступають до вищих навчальних закладів на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями (спеціальності), які навчались у тих же навчальних закладах на підготовчих курсах (це є бал вищого навчального закладу). Це сприятиме відбору професійно орієнтованої молоді та підняттю престижу зазначених спеціальностей.
  9. З метою недопущення випадків порушень при зарахуванні встановлено чіткі строки формування та коригування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування.
  10. Проведення експерименту «Електронний вступ 2011».

Міністр наголосив, що цей експеримент («Електронний вступ») поширюється на вищі навчальні заклади ІІІ - ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування, і участь у ньому зазначених закладів є обов'язковою.

Джерело: