9 липня 2015 року пройшов круглий стіл на тему «Особливості вступної кампанії 2015» за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун.

опубліковано 10 лип. 2015 р., 04:27 Іван Осташко   [ оновлено 10 лип. 2015 р., 22:16 ]

9 липня 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі пройшов круглий стіл на тему «Особливості вступної кампанії 2015» за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун.

У заході також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи та навчальної роботи Донецького національного університету Ростислав Подольський, а також представник Громадської мережі ОПОРА Наталія Радиш.

Під час круглого столу Перший заступник Міністра освіти і науки повідомила, що порівняно з минулим роком державне замовлення скорочено на 10-12%.  Зокрема, на бакалавраті цього року кількість місць скорочено на 106 тисяч.

За словами Інни Совсун, скорочення державного замовлення відбулося за рахунок зменшення на 23%, у порівнянні з минулим роком, кількості випускників шкіл. Окрім того, до числа випускників українських шкіл не потрапили абітурієнти з Автономної Республіки Крим.

«Кількість місць державного замовлення та кількість випускників шкіл збалансована та зараз набагато вища ніж за останні 10 років», - підкреслила перший заступник Міністра.

Перший заступник Міністра також звернула увагу на особливості вступної  кампанії у 2015 році, одна з яких - специфіка розрахунку конкурсного балу. Інна Совсун зазначила, що конкурсний бал абітурієнта формуватиметься з суми балів результатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу атестату,помножених на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнюватиме одиниці. Вагові коефіцієнти є показниками того, який із складових загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.

За словами Інни Совсун, у цьому році  вступники самостійно визначатимуть пріоритетність заяв.  При вступі до університетів абітурієнт має право подавати до 15 заяв в 5 університетів на 3 спеціальності, при цьому кожній з них буде призначатися певне число, що визначить ступінь пріоритетності. Пріоритет номер один - є найважливішим і він встановлюється для найбажанішої спеціальності та університету. «Якщо вступник не буде рекомендований до зарахування за своїм першим пріоритетом, то він зможе вступити за наступним числом, вказаним ним у заяві. Це залежатиме від кількості балів ЗНО вступника», - додала Інна Совсун.