Новини вступної кампанії

ВСТУП 2018: НА САЙТІ МОН ВЖЕ Є Q&A ДЛЯ ВСІХ ВСТУПНИКІВ, А З НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ЗАПРАЦЮЄ ГАРЯЧА ЛІНІЯ

опубліковано Микола Караман   [ оновлено ]

Pixabay

МОН розмістило на своєму сайті питання-відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань).  Переглянути їх можна в розділі Вступна кампанія 2018. 

Q&A поділені на 9 блоків:

 • Підготовка до вступу
 • Навчання за кошти держбюджету
 • Подання заяв
 • Конкурсний та прохідний бал
 • Творчі конкурси і заліки
 • Пільги
 • Коефіцієнти та додаткові бали 
 • Пріоритетність заяв
 • Зарахування на бюджет і на контракт

                                                                                                                                                                                                                      Автор фото -Pixaba

  Зокрема, вступники зможуть знайти відповіді на запитання про те, які документи потрібно подавати, що робити, якщо заклад освіти затримує видачу документу атестата чи диплома, чи можна одночасно вступити в 2 різні виші, як скористатися пільгами, чи можна змінювати пріоритетність заяв тощо.

  Раніше МОН підготувало та розмістило на сайті відповіді-запитання для вступників щодо вступу на молодшого спеціалістамагістра, а також для приймальних комісій.

  Крім того, у розділі Вступна кампанія 2018 створено розділ Інформаційні матеріали, де розміщені актуальні відео, презентації та інфографіки з основною інформацією для вступників. Заплановано також, що в останній тиждень червня запрацює гаряча телефонна лінія МОН. А вже зараз запитання щодо вступу, які не відображені в розміщених Q&A, можна надсилати на скриньку vstup2018@mon.gov.ua

  Нагадуємо, що цього року кількість змін, внесених до Умов прийому до вишів перед вступною кампанією, є найменшою за останні роки. Серед коректив – фіксоване держзамовлення для всіх вишів Донбасу та додаткові бали переможцям спортивних чемпіонатів.

  Джерело: https://mon.gov.ua/ua/news/vstup-2018-na-sajti-mon-vzhe-ye-q-dlya-vsih-vstupnikiv-z-nastupnogo-tizhnya-zapracyuye-garyacha-liniya

  ЗНО ДО МАГІСТРАТУРИ: ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСТКИ ВЖЕ В КАБІНЕТАХ УЧАСНИКІВ ЄФВВ ТА ЄВІ

  опубліковано Vlad Us   [ оновлено ]  У запрошенні-перепустці, розміщеній на інформаційній сторінці «Кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ», зазначено адресу пункту, в якому вступник проходитиме вступні випробування. Доступ до сторінки здійснюється за номером екзаменаційного листа та пін-кодом, указаним у ньому.

  Станом на сьогодні для участі в ЄФВВ зареєстровано 18 186 учасників; для складання ЄВІ — 35 914 осіб.

  Основна сесія ЄВІ відбудеться 11 липня, ЄФВВ — 13 липня.

  Початок випробувань — о 10:00.

  Допуск учасників до пункту тестування триватиме з 09:15 до 09:50.

  Для входу до пункту тестування учасник має показати:
  • екзаменаційний листок;
  • документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого зазначені в екзаменаційному листку);
  • запрошення-перепустку.

  У пункті тестування заборонено використовувати і мати при собі протягом часу, відведеного на вступні випробування, засоби зв’язку, пристрої зчитування, оброблення, збереження та/або відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких вступник повинен повідомити працівникам пункту тестування до початку вступних випробувань).

  Більше інформації про організацію та проведення вступних випробувань до магістратури –— у розділі “ЗНО для магістрів”.

  ФІКСОВАНЕ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ ДЛЯ ВСІХ ВИШІВ ДОНБАСУ ТА ДОДАТКОВІ БАЛИ ПЕРЕМОЖЦЯМ СПОРТИВНИХ ЧЕМПІОНАТІВ – МОН РОЗ’ЯСНЮЄ ПРИЙМАЛЬНИМ КОМІСІЯМ ЗМІНИ В УМОВАХ ПРИЙОМУ

  опубліковано Vlad Us   [ оновлено ]

  Цього року кількість змін, внесених до Умов прийому до вишів перед вступною кампанією, є найменшою за останні роки. На цьому наголосив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров під час регіональної наради щодо вступної кампанії 2018 та змін в Умовах прийому. Низка таких нарад проходить з 18 до 21 червня в Києві, Одесі, Рівному, Івано-Франківську, Дніпрі, Харкові.

  «Кількість змін, які цього року наприкінці весни були внесені до Умов прийому, є мінімальною за останні роки. І щоб поінформувати про них заклади освіти, можна було б обмежитися роз’яснювальним листом МОН, але все ж є необхідність відповісти на запитання, які накопичилися в приймальних комісій. Саме тому ми вирішили провести другий тур регіональних нарад – традиційно, перед початком вступної кампанії», – сказав Олег Шаров.

  Він відзначив, що корективи обумовлені 5 основними причинами:

  «Я хочу звернути увагу, що внаслідок цих змін жодна суттєва правова норма не звужена. Це принципово. І ще дуже важливо, що взагалі не було змін в термінах вступної кампанії: все, як було прописано в Умовах початково – година до години», – підкреслив очільник директорату.
  • зміни в законодавстві вищого рівня
  • розширення можливостей там, де були певні обмеження
  • усунення правової невизначеності
  • технічні правки
  • гармонізація з інтерфейсом ЄДЕБО
  Щодо коректив, то він навів як приклад зміну до ЗУ «Про вищу освіту». Вона була ухвалена ВРУ наприкінці минулого року одночасно з ухваленням бюджету. Нею передбачено, що фіксовані обсяги держзамовлення встановлюються для усіх державних вишів Луганської та Донецької областей – незалежно від сфери їх управління. Раніше ж такі обсяги встановлювалися тільки для тих закладів вищої освіти, що перебувають в управлінні МОН.

  Розширення можливостей відбулося, зокрема, за рахунок того, що вишам дозволили не встановлювати творчий залік – його запровадили цього року для низки спеціальностей замість творчого конкурсу. Тож відтепер творчий залік – це можливість, а не обов’язок закладу вищої освіти.

  Ще одна новація – зарахування вступникам на магістратуру результатів Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, що проводиться за технологією ЗНО для вступу на правничі та низку гуманітарних спеціальностей, на будь-яку іншу спеціальність. Рішення про таке зарахування ухвалюватиме приймальна комісія.

  Суттєвою зміною є нарахування балів за особливі успіхи призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. «Бонус» діятиме лише в разі вступу на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт». У цьому разі до конкурсного балу додаватимуть 10 балів. Подавати заяви таким вступникам потрібно у паперовій формі, щоб приймальні комісії могли перевірити документи, що підтверджують їхнє право на отримання додаткових балів. Якщо у приймальних комісій виникатимуть сумніви з цього приводу, то їм необхідно звертатися за підтвердженням до Мінмолодьспорту.

  З вичерпною презентацією щодо змін в Умовах прийому на 2018 рік можна ознайомитись за посиланням.

  «Я хочу окремо подякувати нашим законодавцям та Уряду за те, що ми поступово приходимо до тієї культури, коли робляться масштабні зміни щодо вступу, але Умови прийому не ламаються через коліно, а зміни починають діяти з вступної кампанії наступного року. Наприклад, так було з постановою КМУ щодо першочергового зарахування на бюджет до медичних та педагогічних вишів тих вступників, які укладуть угоду про відпрацювання у сільській місцевості. Документ прийняли 30 травня, але він набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме зі вступної кампанії 2019-го. Зараз його впровадження було б просто неможливим, адже цикл для першочергового зарахування потрібно починати з початку року», – відзначив Олег Шаров.

  Він також нагадав, що раніше були внесені зміни до Умов прийому на молодшого спеціаліста і фахівці МОН теж проводили серію регіональних нарад з цього приводу. Вони відбулися наприкінці травня.

  Після регіональних нарад МОН пройдуть вебінари від Інфоресурсу, що є оператором ЄДЕБО – бази, через яку відбувається реєстрація заяв вступників. Проведення вебінарів заплановано з 25 до 27 червня.

  Раніше в МОН назвали ТОП-6 найтиповіших помилок, які може уникнути вступник під час створення електронного кабінету та подання заяв.

  ВСТУП 2018: МОН РОЗ’ЯСНИТЬ ДЛЯ ВИШІВ ТА ПРИЙМАЛЬНИХ КОМІСІЙ УМОВИ ПРИЙОМУ ТА ЗМІНИ ДО НИХ ПІД ЧАС НИЗКИ РЕГІОНАЛЬНИХ НАРАД

  опубліковано 18 черв. 2018 р., 08:13 Микола Караман   [ оновлено 18 черв. 2018 р., 08:20 ]

  МОН проведе серію регіональних нарад стосовно вступної кампанії 2018 та змін в Умовах прийому до вишів.
  Наради пройдуть з 18 до 21 червня 2018 року в Києві, Одесі, Рівному, Івано-Франківську, Дніпрі, Харкові.

  Відповідний наказ підписала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич. 

  Під час нарад фахівці МОН роз’яснюватимуть основні питання вступу на бакалавра, магістра та доктора філософії. Також йтиметься про зміни, які відбулися в Умовах прийому з моменту їх затвердження восени 2017 року.

  Участь у нарадах візьмуть проректори та відповідальні секретарі приймальних комісій вишів та наукових установ.

  Графік нарад:

  • 18.06. Київ
  • 19.06. Одеса, Рівне
  • 20.06. Івано-Франківськ, Дніпро
  • 21.06 Харків

  Окремо з 18 до 22 червня в Києві відбудуться наради-семінари з технічними адміністраторами ЄДЕБО. Також з 25 до 27 червня Інфоресурсом заплановано проведення вебінарів для вишів з тих питань, які виникнуть щодо роботи в ЄДЕБО під час нарад.

  Нагадуємо, що раніше МОН також провело серію регіональних нарад для тих вишів, які здійснюють підготовку молодших спеціалістів. Вони пройшли у 7 містах з 21 до 23 травня.

  Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

  МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК «МОЄ ЗНО»

  опубліковано 13 черв. 2018 р., 06:10 Vlad Us   [ оновлено 13 черв. 2018 р., 06:13 ]

  Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:
  • інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
  • запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
  • завчасні нагадування про наближення тестування,
  • повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
  • повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,
  • можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.
  Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням:

  Google Play Market

  Apple Appstore

  У разі наявності певних проблем із функціонуванням додатка або пропозицій щодо його вдосконалення листи необхідно надсилати на електронну адресу компанії-розробника: zno@infopulse.com.

  ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ ЩОДО ЗНО

  опубліковано 13 черв. 2018 р., 06:07 Vlad Us   [ оновлено 13 черв. 2018 р., 06:09 ]

  Реєстрація на ЗНО

  1. Як та коли можна зареєструватися на ЗНО, якщо я:
  Випускник школи цього року
  Випускник ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.
  Випускник минулих років

  Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року для всіх розпочнеться 6 лютого та триватиме до 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних – з 6 лютого до 2 квітня 2018 року.

  Процедура реєстрації для участі у ЗНО складається з кількох етапів:
  заповнення реєстраційної форми на сайті УЦОЯО, з якої формується реєстраційна картка;
  друк реєстраційної картки та дозаповнення у ній в письмовій формі окремих пунктів;
  формування пакету документів та надсилання їх до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

  Випускники шкіл 2018 року та учні ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА з української мови у формі ЗНО, передають пакет документів до свого закладу освіти.

  Випускники минулих років надсилають пакет документів самостійно до регіонального центру.

  Докладнішу інформацію про реєстрацію можна переглянути на сайті УЦОЯО за цим посиланням:http://testportal.gov.ua/registr/

  2. Як та коли я дізнаюся, що зареєстрований, та де будуть проходити тестування?

  Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який Вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника ЗНО та інформаційним бюлетенем «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2018 рік». Індивідуальний конверт випускників шкіл 2018 року та випускників ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА з української мови в формі ЗНО, буде надіслано до закладу освіти. Випускникам минулих років – за адресою для надходження кореспонденції, вказаною під час реєстрації. Адреса пункту проведення ЗНО буде вказана у запрошеннях-перепустках, які до 30 квітня 2018 року будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників, створених на сайті УЦОЯО.

  3. Що робити, якщо я виявлю помилки у своїх даних в сертифікаті?

  У такому разі потрібно звернутися до регіонального центру оцінювання якості освіти, який здійснив реєстрацію для участі у ЗНО.

  4. Чи можна буде змінити реєстраційні дані або предмет на ЗНО?

  Так. Зміни можна вносити до 2 квітня 2018 року. Для цього потрібно повторно пройти процедуру реєстрації.

  5. Що робити, якщо я не встиг зареєструватися під час основної сесії?

  Особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО у додатковий період (3–21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА. Також 2018-го додаткова реєстрація з 3 до 21 травня 2018 року буде доступна для жителів тимчасово окупованих та непідконтрольних територій, а також учасників АТО.

  Підготовка до ЗНО

  6.З яких предметів можна скласти ЗНО, скільки можна обрати?

  Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови. Обрати можна не більш ніж 4 предмети.

  7.Чи можу я скласти ЗНО лише з 2 чи 3 предметів?

  Так, можете складати 2 або 3 предмети, але не більш як 4 предмети.

  8.Чи зараховується ЗНО як Державна підсумкова атестація?

  У 2018 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

  1) українська мова і література (українська мова);

  2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

  3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія). Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.

  У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які вивчали цю іноземну мову:
  на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
  на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).

  Як оцінки за ДПА буде зараховано результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

  Також у 2018 році ДПА у формі ЗНО з української мови і літератури (українська мова) проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

  9.Де можна переглянути запитання для ЗНО? А відповіді?

  Завдання ЗНО попередніх років можна знайти на сайті УЦОЯО у розділі «Предмети ЗНО». Потрібно обрати предмет та у боковому меню «Завдання сертифікаційної роботи» та «Правильні відповіді».

  10. Якщо я маю міжнародний сертифікат з іноземної мови, чи можу я не складати ЗНО, а перезарахувати бали?

  Ні, маєте складати ЗНО. Міжнародний сертифікат не зараховується як результат ЗНО.

  11.Чи є безкоштовні сайти для підготовки на ЗНО?

  Для підготовки Український центр радить користуватися програмами ЗНО з кожного предмета, характеристиками сертифікаційних робіт, критеріями оцінювання та тестами ЗНО попередніх років. Ці документи розміщено на сайті УЦОЯО у розділі «Предмети ЗНО».

  12. Які цього року будуть зміни у проведенні ЗНО?

  Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року.

  Найбільше змін відбулося у структурі тестів з іноземних мов – додалися завдання частини «Аудіювання». Демонстраційні тести з іноземних мов розміщені у розділі «Предмети ЗНО/Англійська мова/Французька мова/Німецька мова/Іспанська мова/Завдання сертифікаційної роботи» на сайті УЦОЯО.

  Пробне ЗНО

  13.Чи буде цього року пробне ЗНО і як на нього зареєструватися?

  Реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 9 до 31 січня 2018 року на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

  Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

  14.Чи обов’язковим є пробне ЗНО?

  Ні. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

  15.Як дізнатися результати пробного ЗНО?

  Результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені у кабінеті учасника пробного ЗНО, створеного на сайті регіонального центру, 30 березня, з інших предметів – 6 квітня.

  16.Чи вплинуть результати пробного ЗНО на основне?

  Ні, не вплинуть. Результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.

  Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

  Проведення тестування та результати

  17.Як відбуватиметься тестування? Що можна робити під час тестування, а що ні?

  Дата, місце та час початку тестування будуть вказані у запрошені-перепустці. З собою треба взяти документ, який посвідчує особу і на підставі якого проводилася реєстрація (оригінал), сертифікат (оригінал), роздруковану запрошення-перепустку, ручку (або 2) чорного кольору, воду в прозорій пляшці без етикетки і знання. Телефони, навушники, флешки й інші технічні засоби слід залишити вдома. Якщо в учасника під час тестування їх знайдуть, робота на тестом буде припинена, а результат анульовано. Докладніше щодо дій учасника під час проведення ЗНО буде зазначено в інформаційному бюлетені, який учасник отримає у разі успішної реєстрації. Радимо уважно з ним ознайомитися.

  18.Чи перевірятимуть мене перед тестуванням за допомогою металодетектора і навіщо це потрібно?

  Під час проведення тестування може здійснюватися перевірка за допомогою металодетектора. Така перевірка проводиться з метою забезпечення рівних умов для усіх учасників тестування.

  19.Коли та як я дізнаюся інформацію про результати ЗНО?

  Результати зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднюються на інформаційних сторінках абітурієнтів після завершення їх обробки. Вам необхідно буде сформувати та роздрукувати Інформаційну картку з результатами зі своєї інформаційної сторінки.

  20.Як я отримаю сертифікат ЗНО?

  Сертифікат учасник отримає у разі успішної реєстрації на ЗНО. Для випускників шкіл 2018 року та випускників ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а., які складають ДПА з української мови в формі ЗНО, його буде надіслано до закладу освіти. Випускникам минулих років – за адресою для надходження кореспонденції, вказаною під час реєстрації.

  21.Що робити, якщо я виявлю помилки у своїх даних в сертифікаті ЗНО?

  У разі виявлення помилки в сертифікаті ЗНО Вам необхідно буде звернутися до відповідного регіонального центру до 2 квітня 2018 року.

  22.Чи можу я подати апеляцію щодо результатів і яким чином?

  У разі виникнення сумніву стосовно об’єктивності оцінювання сертифікаційної роботи Ви можете скористатися правом на подання апеляційної заяви щодо результатів зовнішнього оцінювання. Відповідну заяву Ви можете подати протягом п’яти календарних днів з урахуванням дня офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. Розгляд таких заяв відбувається протягом п’ятнадцяти календарних днів з урахуванням дня їх надходження.

  23.Що таке поріг «склав/не склав» і як він визначається?

  Пороговий бал – це та кількість ТЕСТОВИХ балів, яку має набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

  Пороговий бал буде визначено після опрацювання бланків відповідей усіх учасників. Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

  24.Що робити, якщо я не зміг пройти тестування у визначений день?

  Якщо через поважні причини Ви не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, то можете подати заяву щодо проходження зовнішнього незалежного оцінювання під час додаткової сесії. Таку заяву необхідно подати до регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти протягом п’яти робочих днів після проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета. До заяви слід додати документи, що підтверджують причини, які унеможливили проходження зовнішнього оцінювання у встановлені строки.

  25.Чи можна перездати ЗНО, якщо результат не влаштовує?

  Ні, перескладання ЗНО не передбачено нормативними документами.

  26.Якщо я не здам тестування з одного предмета, чи будуть дійсні результати тестувань з інших?

  Результати ЗНО не залежать один від одного. Якщо Ви не з'явитесь на одне з тестувань, результати інших будуть дійсними.

  ЗНО з іноземних мов

  27. Як 2018 року проходитиме тестування з іноземних мов?

  У пунктах проведення ЗНО, так само, як і інші тестування. У структурі тестів з іноземних мов додалися завдання частини «Аудіювання». На виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин. Учасникам буде запропоновано почергово прослухати кілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті. Ці завдання перевірятимуть здатність розуміти почуте й вибирати необхідну інформацію з прослуханих текстів. Аудіозаписи відтворюватимуться двічі. Учасники матимуть час (до 10 хвилин) для перенесення своїх відповідей на завдання частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)» у бланк А. Загальна тривалість роботи з тестом з іноземної мови – 150 хв.

  28.Чи правда, що тестування буде 2-х рівнів? Як мені обрати потрібний?

  Всі учасники ЗНО складатимуть однорівневий тест для вступу до ВНЗ.

  Для тих, хто вивчає іноземну мову на академічному або стандартному рівні і зараховує результат ДПА, оцінка за шкалою 1-12 вираховуватиметься на основі 43 завдань, а для тих, хто вивчає на профільному рівні, з 59-ти.

  Для вступу до ВНЗ результат вираховуватиметься з усіх 59-ти завдань тесту. В сертифікаті ЗНО рівень не зазначається .

  29.Де можна переглянути приклади тестів?

  Приклади тестів можна переглянути на сайті Українського центру у розділі «Предмети ЗНО».

  30.Чи обов’язково проходити ЗНО з іноземної мови в 2018 році?

  Ні. Англійська мова є одним із предметів на вибір учасника.

  31.Текст для аудіювання буде прослуховуватися з аудіо приладу чи зачитуватиметься вчителем?

  Аудіофайл буде відтворено за допомогою аудіоприладу. На вимогу учасника звук може бути відрегульовано. В пункті проведення ЗНО будуть забезпечені умови для якісного відтворення аудіозапису.

  Загальна інформація та пільги

  32.Якщо я складав ЗНО торік, але вступатиму до вишу цього року, мені треба знову складати ЗНО?

  При вступі до ВНЗ крім результатів 2018 року дійсні результати ЗНО 2016, і 2017р. (окрім іноземних мов).

  33.Чи буде 2018-го ЗНО для випускників 9-х класів?

  У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання для випускників 9 класу не проводиться. Уперше ЗНО у 9 класі буде проведено у 2027 році.

  34.Де можна переглянути повний список регіональних центрів оцінювання якості освіти?

  Список регіональних центрів розміщено на сайті Українського центру http://testportal.gov.ua/regions/

  35.Як можна знайти мобільний додаток та які він має функції?

  Доступ до функцій мобільного додатку можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО. Додаток можна завантажити за посиланням: http://testportal.gov.ua/mobilnij-dodatok-moye-zno/

  Серед основних функцій додатку:
  інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів;
  запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою;
  завчасні нагадування про наближення тестування;
  повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО;
  повідомлення про наявність і відображення результатів тестування.

  36.Чи є для когось пільги на ЗНО?

  Ні. Пільг немає.

  37.Якщо я маю інвалідність, чи створять мені необхідні умови для складання ЗНО?

  Всі особливі умови, які необхідні учаснику для проходження в ЗНО, необхідно зазначити в довідці, яку треба подати до регіонального центру разом із комплектом реєстраційних документів. Ви можете ознайомитися із наказом «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» за посиланням:http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

  38.Що робити, якщо я не хочу (наприклад, з релігійних причин), щоб на моїх документах був штрих-код?

  Під час заповнення реєстраційної форми ви можете обрати опцію «Без штрих-коду».

  39.Хто може не складати ЗНО?

  Особи, перелік діагнозів яких зазначено в наказі «Про деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z1707-16

  ЗНО для учнів ПТНЗ та вишів І-ІІ р.а.

  40.Якщо я вчуся у профтехнічному навчальному закладі чи виші І-ІІ рівня акредитації, чи обов’язково мені здавати ЗНО?

  Ні, якщо Ви цього року не здобуваєте повну загальну середню освіту. Якщо так, то Вам необхідно буде складати ДПА у формі ЗНО з Української мови.

  41.Які предмети 2018 року будуть як ДПА на ЗНО для учнів ПТНЗ та вишів І-ІІ р.а.?

  2018-го учні закладів професійної та вищої освіти, що вступили на базі 9-ти класів, складатимуть обов’язкове ЗНО з української мови, яке зараховуватиметься як ДПА. Крім того, кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку: з української мови і літератури, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

  Якщо ви маєте додаткові питання, ви можете звернутися до Українського центру оцінювання якості освіти за номером (044) 486-09-62, на електронну скриньку zno_info@testportal.gov.ua або до регіональних центрів, контакти яких є за посиланням http://testportal.gov.ua/regions/

  ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ ВСТАНОВИТЬ ПОРОГОВИЙ БАЛ «СКЛАВ/НЕ СКЛАВ» ІЗ СЕМИ ПРЕДМЕТІВ

  опубліковано 13 черв. 2018 р., 06:04 Vlad Us   [ оновлено 13 черв. 2018 р., 06:05 ]

  14 червня об 11:00 розпочнеться засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів, при Українському центрі оцінювання якості освіти. Відповідні пороги буде встановлено з української мови і літератури, математики, біології, а також іспанської, німецької, французької та англійської мов.

  Поріг «склав/не склав» — це мінімальна кількість тестових балів, яку має набрати учасник за виконання сертифікаційної роботи, щоб отримати оцінку у шкалі 100-200 балів і мати можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти України.

  До складу експертної комісії входять фахівці — працівники Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук, Національної академії педагогічних наук, Українського і регіональних центрів оцінювання якості освіти, закладів освіти та інших установ і організацій. Ознайомитися зі складом комісії можна за посиланням.

  Засідання експертної комісії транслюватиметься в режимі онлайн на сторінках у Фейсбук Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки України.

  Нагадуємо, що засідання експертної комісії зі встановлення порога «склав/не склав» з історії України, географії, фізики, хімії відбудеться 20 червня.

  Результати учасників за шкалами 100–200 балів і 12-бальною (із предметів, результати тестувань з яких зараховують як оцінку за ДПА) буде розміщено на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання наступного дня після кожного засідання експертної комісії (15 і 21 червня 2018 р. відповідно).

  Пропонуємо ознайомитися з інфографікою «Як переводяться тестові бали ЗНО у шкалу 100–200?»

  ОПРИЛЮДНЕНО ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ ДО ЗАВДАНЬ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

  опубліковано 7 черв. 2018 р., 14:54 Vlad Us   [ оновлено 7 черв. 2018 р., 14:54 ]

  Предметна фахова комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила правильні відповіді до завдань сертифікаційної роботи з історії України. Ознайомитися з таблицею правильних відповідей можна в розділі «Предмети ЗНО/Історія України/Правильні відповіді».

  Нагадуємо, що засідання експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти з визначення порога «склав/не склав» з історії України відбудеться до 20 червня. Результати тестування з цього предмета буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 21 червня.

  Абітурієнтам, які хочуть самостійно визначити кількість набраних тестових балів з історії України, радимо скористатися схемами нарахування балів за виконання завдань. Звертаємо увагу, що завдання на встановлення правильної послідовності (№ 27, 28, 57, 58) оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали.

  ВІДБУЛОСЯ ТЕСТУВАННЯ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

  опубліковано 7 черв. 2018 р., 14:52 Vlad Us   [ оновлено 7 черв. 2018 р., 14:52 ]

  Із завданнями сертифікаційної роботи з історії України можна ознайомитися в розділі «Предмети ЗНО». 7 червня в цьому самому розділі буде розміщено правильні відповіді на завдання.

  Згідно з інформацією регіональних центрів оцінювання якості освіти, у тестуванні взяли участь 159 523 особи, що становить 94,4 % від загальної кількості зареєстрованих.

  20 учасників зовнішнього незалежного оцінювання не змогли потрапити до пунктів тестування через запізнення, ще 20 осіб — через відсутність документа, передбаченого правилами допуску. Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пунктах тестування забезпечували 28 446 осіб. Дотримання процедури тестування контролювали 114 громадських спостерігачі і 8 представників засобів масової інформації.

  Зареєстровані особи, які не змогли взяти участь в основній сесії ЗНО з історії України через причини, що не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому відбувалася реєстрація на основну сесію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та заяву. Докладніше про умови участі в додатковій сесії — у відповідному розділі.

  ВСТУП БЕЗ ЗНО, ПАСПОРТА ТА АТЕСТАТА – ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ЗАПРАЦЮВАЛИ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ «КРИМ-УКРАЇНА» ТА «ДОНБАС-УКРАЇНА»

  опубліковано 7 черв. 2018 р., 14:51 Vlad Us

  Сьогодні, 4 червня 2018 року, по всій Україні почали працювати понад 70 освітніх центрів, через які жителі окупованих територій Криму та Донбасу можуть вступати до українських вишів за спрощеною системою. Зокрема, відкрито 35 ОЦ «Крим-Україна» та 37 – «Донбас-Україна».

  Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції, присвяченій початку роботи центрів, що відбулася в Таврійському національному університеті. На базі цього переміщеного вишу працюють одразу 2 ОЦ – «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

  «Спрощена процедура полягає в тому, що вступникам з Криму та Донбасу, які звернуться до центрів, не потрібно складати ЗНО. Натомість їм треба пройти державну підсумкову атестацію з 2 предметів – українська мова, історія України, а також скласти вступний іспит з профільного предмета або творчий конкурс. Вступити можна без паспорта і українського атестата. Прізвище кожного вступника з окупованих територій обов’язково зашифровується», – зазначив Юрій Рашкевич.

  Він також нагадав, що торік через освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна» до українських вишів вступило 1550 осіб: 1346 – з Донбасу та 204 – з Криму. Це на третину більше 2016-го, коли центри працювали перший рік.

  «2 роки тому для вступників з Криму в нас було передбачена квота на 1600 місць, минулого року – на 2500. Цього року ми розраховуємо, що вона буде не меншою. Для вступників з Донбасу будуть виділені фіксовані місця держзамовлення за кожною спеціальністю», – додав заступник Міністра.

  Перелік освітніх центрів, їх адреси, режим роботи, закріплені за ними школи розміщені на сайті МОН за цим посиланням.

  Вступати через освітні центри можуть як особи, що не мають українського документу про освіту та сертифікатів ЗНО, так і ті, хто має такий документ та сертифікати ЗНО 2016, 2017 або 2018 року. Докладну інструкцію можна переглянути тут.

  «У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів. Здебільшого на цей час виші забезпечують вступників гуртожитками й загалом намагаються йти їм на зустріч та створювати максимально комфортні умови. У нас, приміром, неодноразово були випадки, коли заклад організовував транспорт для довезення вступників від пункту пропуску до освітнього центру», – відзначила в.о. директора департаменту вищої освіти МОН Світлана Кретович.

  Вона також додала, що перед запуском роботи освітніх центрів у трьох містах – Маріуполі, Херсоні та Сєвєродонецьку – провели дні відкритих дверей вишів, та базі яких працюють ОЦ. Під час них були презентовані заклади вищої освіти, їх спеціальності, умови прийому, проживання тощо.

  Освітні центри працюватимуть до 28 вересня. Однак щоб гарантовано претендувати на бюджетні місця, вступникам на бакалавра потрібно подати документи до 20 липня. Також через освітні центри можна вступити до коледжів і технікумів на молодшого спеціаліста на базі 9 (подача документів на бюджет до 14 липня) або 11 класів (подача документів на бюджет до 1 серпня).

  «Утім навіть якщо вступники з окупованих територій не встигнуть подати документи до цього часу, то вони можуть вступити на контракт й одразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет. Торік більшість вступників з Криму та Донбасу скористалися цією процедурою та були переведені на місця держзамовлення», – підкреслила Світлана Кретович.

  Також йшлося про те, що спрощена процедура вступу поширюється й на професійно-технічні заклади, куди прийом на бюджет триває здебільшого до жовтня. Але подати документи до освітнього центру потрібно до 28 вересня.

  Докладну інформацію щодо спрощеного вступу через освітні центри вступники можуть отримати за номерами гарячих ліній Фонду «Відкрита політика» 0 800 504 425; 0 800 50 45 70; 0 800 50 45 22; 0 800 50 45 11.

  Нагадуємо, що ні в Україні, ні в інших країнах світу не визнають будь-які освітні документи, видані на окупованих територіях

  1-10 of 397