Новини вступної кампанії

Оновлено перелік центрів для вступників Донбасу

опубліковано 19 квіт. 2017 р., 09:01 Владислав Ус   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 09:02 ]На сайті Міністерства освіти і науки опублікований оновлений перелік освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», що під час вступної кампанії працюватимуть для абітурієнтів з окупованих територій Криму та Донбасу.

Передбачається, що освітні центри розпочнуть свою роботу 19 червня і працюватимуть до кінця вересня.

Вступати до вишів за допомогою освітніх центрів зможуть як абітурієнти, які мають українські документи про освіту та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року, так і ті, хто не має документів про освіту і не матиме можливості пройти тестування.

Вступники з Криму та території проведення АТО, які мають український атестат та позитивні результати ЗНО, зможуть вступати до будь-якого вишу України, зокрема, на місця державного замовлення.

Вступникам без українського атестата та сертифікатів ЗНО буде необхідно скласти два іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України та вступний іспит за визначенням вищого навчального закладу.

У Міністерстві освіти зазначають, що минулого року протягом вступної кампанії до освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» звернулось понад трьох тисяч абітурієнтів.

ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ ЦЕНТРІВ

Джерело: http://osvita.ua/vnz/consultations/55410/

Визначено результати і пороги тестів пробного ЗНО

опубліковано 19 квіт. 2017 р., 08:58 Владислав Ус   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 08:59 ]Робоча група УЦОЯО з питань установлення порога «склав/не склав» визначила пороги пробного ЗНО з історії України, математики, біології, географії, хімії, фізики, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.

Також було затверджено результати учасників тестування за шкалою 1-12 та шкалою 100-200 балів. Зазначені результати отримали лише ті учасники пробного тестування, які внесли свої відповіді до онлайн-сервісу визначення результатів.

Особисті результати кожного учасника пробного тестування з усіх предметів розміщені у електронних кабінетах.

Пороговий бал з історії України склав 26 тестових балів з 94 можливих:

Пороговий бал з математики склав 12 тестових балів з 62 можливих:

Пороговий бал з біології склав 28 склав з 76 можливих:

Пороговий бал з географії склав 29 з 92 можливих:

Пороговий бал з хімії склав 20 з 80 можливих:

Пороговий бал з фізики склав 15 з 56 можливих:

Пороговий бал з англійської склав 16 з 56 можливих, із них 14 балів за написання власного висловлення

Пороговий бал з французької склав 16 з 56, із них 14 балів за написання власного висловлення:

Пороговий бал з німецької склав 16 з 56, із них 14 балів за написання власного висловлення:

Пороговий бал з іспанської склав 16 з 56, із них 14 балів за написання власного висловлення:

Пороговий бал з російської склав 29 з 88 можливих, із них 20 балів за написання власного висловлення:

Як відомо, друга сесія пробного тестування була проведена 8 квітня. Тестування проводиться з метою ознайомлення випускників шкіл із процедурою проведення ЗНО.

Для підготовки до тестування учасники ЗНО можуть скористатись дистанційною підготовкою на безкоштовній платформі ЗНО-онлайн, де розміщені всі тести, що були використанні УЦОЯО за час існування ЗНО. Більшість завдань тестів містять ґрунтовні коментарі до правильних відповідей.


Завдання і відповіді пробного ЗНО 2017 року

опубліковано 19 квіт. 2017 р., 08:54 Владислав Ус   [ оновлено 19 квіт. 2017 р., 09:03 ]Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив завдання тестів пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що були використані під час проведення пробного тестування на початку квітня. Також оприлюднені правильні відповіді до всіх предметних тестів.

Учасники, які брали участь у пробному тестуванні, можуть перевірити правильність виконання завдань і вирахувати кількість набраних тестових балів.

Завдання та відповіді тестів пробного ЗНО:
Українська мова і література - запитання - відповіді;
Історія України - запитання - відповіді;
Математика - запитання - відповіді;
Біологія - запитання - відповіді;
Географія - запитання - відповіді;
Хімія - запитання - відповіді;
Фізика - запитання - відповіді;
Англійська мова - запитання - відповіді;
Німецька мова - запитання - відповіді;
Французька мова - запитання - відповіді;
Іспанська мова - запитання - відповіді;
Російська мова - запитання - відповіді.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна отримати, виконавши всі завдання тестів з:
українська мова і література - 104;
історія України – 94;
математика – 62;
біологія – 76;
географія – 92;
хімія – 80;
фізика – 56;
англійська, німецька, французька, іспанська мови – 56;
російська мова – 88.

Як відомо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 23 травня проведенням тестування з української мови і літератури.

Для підготовки до тестування учасники ЗНО можуть скористатись дистанційною підготовкою на безкоштовній платформі ЗНО-онлайн, де розміщені всі тести, що були використанні УЦОЯО за час існування ЗНО. Більшість завдань тестів містять ґрунтовні коментарі до правильних відповідей.

До уваги вступників

опубліковано 7 квіт. 2017 р., 05:39 Олександр Грунь   [ оновлено 7 квіт. 2017 р., 05:40 ]

З метою забезпечення майбутнього централізованого завантаження індивідуальних даних до Українського центру оцінювання якості освіти для реєстрації у зовнішньому незалежному оцінюванні, необхідного для вступу за освітнім ступенем «Магістр» зі спеціальності 081 «Право», а також з метою оптимізації роботи приймальної комісії Університету для вступу за освітнім ступенем «Магістр» зі спеціальності 052 «Політологія», спеціальності 054 «Соціологія» та спеціальності 061 «Журналістика», приймальна комісія розпочинає прийом документів вступників на освітній ступінь «Магістр» та на освітній ступінь «Бакалавр» (на основі ОКР «Молодший спеціаліст) з 11 квітня 2017 року!


Креативный День открытых дверей в Национальном университете «Одесская юридическая академия»

опубліковано 27 бер. 2017 р., 23:07 Олександр Грунь   [ оновлено 4 квіт. 2017 р., 01:19 ]

Каким школьники представляют себе день открытых дверей в вузе? Разумеется, это знакомство с ректором и деканами факультета, рассказ о правилах приёма и настоятельная рекомендация поступать именно в этот конкретный университет. И надо бы сказать, именно так и проходят дни открытых дверей в большинстве вузов нашей страны. Однако в Национальном университете «Одесская юридическая академия» решили креативно подойти к этому важному в жизни университета событию и совместить приятное с полезным. Поэтому 25 марта в стенах университета состоялись мероприятия,  посвященные Дню открытых дверей, а на следующий день 26 в воскресенье школьников и их родителей ожидала интересная экскурсия по Одессе.

 В субботу 25 марта в университете в буквальном смысле слова яблоку негде было упасть – в НУ «ОЮА» съехались школьники со всех уголков Украины. Актовый зал, рассчитанный на 500 посадочных мест был переполнен. По традиции первым обратился к присутствующим президент университета, академик Сергей Васильевич Кивалов. Он рассказал об особенностях учебного процесса и материально-технической базы университета. 

     Ответственный секретарь Приёмной комиссии, директор Юридического колледжа Евгений Сергеевич Хижняк рассказал присутствующим о правилах приёма в 2017 году, а заведующая отделением по подготовки к поступлению в вуз Анна Сарибаева обратила внимание школьников на возможность быстрой и качественной подготовки к внешнему независимому тестированию на базе университета.  Школьники и их родители могли задавать членам президии все интересующие их вопросы. По завершению официальной части, гостей университета ожидала небольшая концертная программа, подготовленная талантливыми воспитанниками Центра культуры НУ «ОЮА». Со сцены звучали мелодичные украинские и всеми любимые одесские песни.

Далее гостей НУ «ОЮА» ожидали встречи с руководителями выбранных факультетов и институтов, а также увлекательная экскурсия по университету. Ребята посетили Научную библиотеку, Музей редкой книги, Музей холодного и огнестрельного оружия, спортивный стадион и внутренний двор университета. Преподаватели подготовили целый ряд тематических лекций, мастер-классов и тренингов по различным учебным дисциплинам, кроме того, у школьников была возможность поучаствовать в импровизированном судебном заседании, воочию увидеть процесс тестирования на полиграфе («детекторе лжи») и даже пострелять в пневматическом стрелковом тире. Также ребята приняли участие в адвокатском квесте – они разделились на 5 команд и соревновались в том, кто быстрее и точнее сможет решить правовую задачу. Для желающих поступать на факультет журналистики была организована экскурсия за кулисы одесского телеканала Репортёр.

Многие школьники, пришедшие на День открытых дверей, уже определились со своей будущей профессией, среди них и Анастасия Кириленко. «Я собираюсь поступать в Институт уголовной юстиции. Во-первых, это очень перспективный факультет, а во-вторых, я всегда мечтала работать в сфере уголовной юстиции. Мне очень понравилось в университете, здесь очень хорошая инфраструктура и чувствуется дух знаний», - рассказала Анастасия.

Поправки к Закону о высшем образовании: приём в техникумы и колледжи продлен до 2019-го года

опубліковано 22 бер. 2017 р., 23:31 Олександр Грунь   [ оновлено 22 бер. 2017 р., 23:47 ]


Рада предоставила возможность вузам І-II уровня аккредитации готовить младших специалистов

опубліковано 22 бер. 2017 р., 01:54 Олександр Грунь

Верховная Рада Украины поддержала за основу и в целом законопроект №5240 "О внесении изменений в закон "О высшем образовании" относительно образовательно-квалификационного уровня "младший специалист". За документ проголосовали 286 парламентариев, передает корреспондент РБК-Украина. Так, законопроектом предполагается внести изменения в раздел XV "Заключительные и переходные положения" закона "О высшем образовании", которым предполагается предоставить возможность высшим учебным заведениям І-II уровня аккредитации осуществлять прием на получение высшего образования по образовательно-квалификационному уровню "младший специалист". В частности, согласно закону, последний прием на получение образования по образовательно-квалификационному уровню младшего специалиста будет проведен в 2019 году.

Вступ до Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія»

опубліковано 14 бер. 2017 р., 03:15 Олександр Грунь   [ оновлено 14 бер. 2017 р., 03:20 ]

      Керуючись листом Міністерства освіти і науки України від 01.03.2017 року № 1/9-114 інформуємо про те, що для вступу до Юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти зараховуються бали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання з наступних предметів:

1.  Українська мова та література;

2.  На вибір вступника: історія України, або іноземна мова, або математика.

При одночасному вступі на навчання до Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету вступники мають право на зменшення розміру оплати за навчання

опубліковано 9 бер. 2017 р., 05:39 Олександр Грунь   [ оновлено 9 бер. 2017 р., 05:55 ]


При вступі на навчання до Національного університету «Одеська юридична академія» вступники мають можливість одночасно здобувати освіту  в Міжнародному гуманітарному університеті відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України на 2017 рік.

Особи, які вступають до Національного університету «Одеська юридична академія» та одночасно вступають до Міжнародного гуманітарного університету мають право на зменшення розміру оплати за навчання в Міжнародному гуманітарному університеті.

За погодженням між університетами розмір оплати за навчання буде зменшено на 40% від його вартості.

Таким чином Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет забезпечують можливість вступників отримати дві освіти одночасно та забезпечити високий рівень конкурентоздатності  при майбутньому виборі роботи.

Комфортні умови проживання - важлива складова успішного навчання.

опубліковано 8 бер. 2017 р., 07:35 Владислав Ус   [ оновлено 8 бер. 2017 р., 07:36 ]

У кожного з нас студентське життя асоціюється з гучними веселими святами, напруженими сесіями, першими побаченнями, ну і звичайно ж, зі студентськими гуртожитками. Часом довгими зимовими вечорами так відрадно згадати приємні посиденьки з сусідами по кімнаті і веселі дружні дні народження, ну або просто кумедні моменти студентського побуту. Для багатьох учнів гуртожитку - це невід'ємна частина студентського життя, це, можна сказати, якийсь міст у доросле самостійне життя окремо від батьків. Однак, з огляду на нинішні реалії в нашій країні, у сучасних студентів і випускників вузів гуртожитку вже давно перестали викликати які-небудь позитивні емоції. Воно й не дивно: ну хто, скажіть, буде ностальгувати за холодних батарей, обідраних стін або цвілі в душовій?

У більшості міст України студентські гуртожитки знаходяться у вкрай занедбаному стані - ремонт там не роблять ще з часів колишнього Радянського Союзу. Обдерті стелі і стіни, покоробило підлоги і вікна, з щілин яких постійно відчувається - таке сумне видовище можна побачити практично в усіх вітчизняних студентських гуртожитках. Через постійне протікання комунікацій і несправної сантехніки, і як наслідок, постійної вологості, в душових, а часто, і в житлових кімнатах міцно оселилася густа цвіль і неприємний запах вогкості. Але найбільшою незручністю, що підстерігає студенів в гуртожитках, є суворий температурний режим - в зимові місяці температура в кімнатах рідко досягає +10 градусів за Цельсієм, а про наявність гарячої води і зовсім не йдеться. Студенти змушені ходити в кімнатах у верхньому одязі і у взутті. Холод і нестерпні побутові умови проживання в гуртожитках стали причиною цілої серії протестних акцій у багатьох містах України, в тому числі і в Одесі.

Мабуть, єдиним вузом, який з усією відповідальністю ставиться до створення належних побутових умов для своїх студентів, є Національний університет «Одеська юридична академія». Університет має в своєму розпорядженні 10 комфортабельних гуртожитків, розташованих в безпосередній близькості до навчальних корпусів. Деякі з них були повністю відновлені з зруйнованих будівель, деякі будувалися з нуля, згідно з новими проектами. Однак, незважаючи на це, і ті, і інші відрізняються високою якістю, мають комфортні умовами для проживання і відповідають всім санітарним нормам і вимогам. Тут створені всі умови, щоб студенти відчували себе затишно: цілодобова охорона, належне опалення та безперебійна подача гарячої води в зимовий період. Кімнати в гуртожитку розраховані на 2-х і 3-х чоловік, в кожній кімнаті є зручності і всі необхідні меблі.

Важливим моментом є те, що в Національному університеті «Одеська юридична академія», на відміну від більшості українських вузів, не стали підвищувати плату за користування гуртожитками. Маючи всі підстави підвищити таку плату в два рази, в зв'язку з підвищенням вдвічі мінімальної заробітної плати та істотного підвищення цін на комунальні послуги, керівництво університету пішло на зустріч студентам і на шкоду власному фінансовому становищу прийняло рішення залишити плату за користування гуртожитком в колишньому розмірі. Крім того, студенти Одеської юракадемії мають можливість вносити цю плату посеместрово, тоді як студенти інших вузів позбавлено такої можливості.

Однак, деякі недоброзичливці, мабуть, не витримують реальної конкуренції і з завидною періодичністю замовляють різні інформаційні вкидання, які не відповідають дійсності, щоб кинути тінь на репутацію провідного вузу країни.

Створення належних умов проживання для студентів має істотний вплив на якість освітнього процесу в цілому. Адже якщо студенти не будуть відволікатися на рішення елементарних побутових проблем, у них залишиться більше часу для навчання і заняття громадською діяльністю. А тому реконструкція і модернізація студентських гуртожитків неодмінно повинна стати частиною освітньої реформи в Україні.

#nuoua #university #study #нуоюа

http://onua.edu.ua/index.php?option=com_content&v..1-10 of 282