Студентська конференція

опубліковано 15 черв. 2016 р., 23:30 Назар Саюк   [ оновлено 15 черв. 2016 р., 23:30 ]
12 травня 2016 року на Нікопольському факультеті НУ «ОЮА» відбулася міська студентська конференція на тему: «Правосвідомість як невід’ємна складова правової культури громадянського суспільства», в якій взяли участь студенти, викладачі та запрошені експерти в галузі права.

Серед запрошених експертів були Віктор Ліханський, Заслужений юрист України, адвокат; Антоніна Косих, доцент Нікопольського економічного університету і Юрій Багно, юрист, спеціаліст з питань земельного права, випускник нашого факультету.

На початку роботи конференції до студентів звернувся Геннадій Каплан, декан Нікопольського факультету НУ «ОЮА», кандидат філософських наук. У своїй промові він назвав майбутніх юристів надією України, силою, яка впливає на підвищення рівня правової свідомості наших громадян, забезпечить їм захист конституційних прав. Він побажав не принизити гідності ВНЗ, випускники якого зарекомендували себе не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

Конференція відбулася у форматі двох платформ: теоретичній (доповіді, презентації) та практичній (коментарі, пропозиції). Розглянуто основні структурні компоненти правосвідомості, їх нерозривний зв'язок і безпосередній вплив на формування правової культури громадянського суспільства.

Студентські виступи були присвячені актуальним питанням, які безпосередньо стосувалися теми конференції: правова культура та правова свідомість, правова психологія як вагомий чинник правової свідомості, проблема деформації правової свідомості та шляхи її подолання, самосвідомість особистості та моральна криза сучасного суспільства тощо.

Слід відзначити, що доповідачі висловлювали погляди щодо виховання правової культури та правової свідомості наших громадян. Крім того, студенти цікавились думкою присутніх експертів, які відповідали на питання майбутніх юристів, наводячи конкретні приклади зі своєї практики.

Разом з експертами студенти факультету обговорювали критичний рівень довіри громадян до Верховної Ради України, помилки виборців під час виборів народних депутатів, необхідність модернізації уроків правознавства в школах, вплив навколишнього середовища на поведінку людини в суспільстві тощо. Запрошені порадили майбутнім юристам бути переконливими щодо розв`язання будь-якого юридичного питання.

Всі виступи студентів, експертів, слухачів, які складалися з аналізу, порівняння, пропозицій, надали конференції справжнього науково-практичного змісту.

Такі конференції є необхідними, оскільки вчать студентів-юристів висловлювати свої думки та напрацьовувати навички у спілкуванні з громадськістю. Отже, дана конференція дасть змогу майбутнім юристам Нікопольського факультету НУ «ОЮА» на практиці застосовувати отримані теоретичні знання.

За участь і виконану наукову роботу студенти були нагороджені дипломами.


Голова студентської рад
НФ НУ «ОЮА»
Перепаденко Каріна
Comments