Івано-франківський юридичний коледж.

опубліковано 19 лип. 2016 р., 03:09 Микола Караман   [ оновлено 19 лип. 2016 р., 03:37 ]

Мандрівка «Карпатським Афоном»


11 червня 2016 року студенти Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету Одеська юридична академія» разом із директором коледжу Савчуком Р.М. та викладачами коледжу відвідали Скит Манявський – православний монастир, заснований у 1606 р. біля села Манява Богородчанського району Івано-Франківської області.

Монастир Скит Манявський був одним із осередків культурного життя в Галичині, мав велику бібліотеку, славився головним іконостасом, виконаним українським живописцем Йовом Кондзелевичем.
  
Архітектурний монастирський комплекс будівель становить ансамбль камяних і деревяних споруд, обгороджених високою камяною стіною з вежами й бійницями  – вдалий синтез гірського рельєфу і фортифікаційних забудов. Колись це було місце для молитви, очищення, сповіді і причастя, а рівночасно надійне сховище в часи нападів кримських татар і турецьких агресорів. Майдан монастиря має підземні склепінчасті пивниці з потаємними виходами в гори, сполучними переходами між будівлями.
 

Свіже карпатське повітря творить дива… і збуджує апетит, тому на місці привалу екскурсанти взялися до приготування їжі. У повітрі кружляли аромати диму та смачних страв. 


Студенти та викладачі коледжу з цікавістю слухали відомості про карпатську святиню. Пізніше піднялися вгору на 400 метрів до так званого «Блаженного каменю», місця молитви й очищення від скверни, де торкнулись святого місця, почули цікаві історії.
А далі були конкурси. Повчально, весело, смішно, гамірливо! У серцях всіх екскурсантів залишились позитивні емоції та бажання, щоб таких мандрівок проводилось побільше, адже вони згуртовують, об’єднують одну цілісну сім’ю – сім’ю Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету Одеська юридична академія».


Comments