Щодо подачі заяв в електронній формі пільговими категоріями вступників

опубліковано 4 лип. 2015 р., 10:43 Іван Осташко   [ оновлено 4 лип. 2015 р., 10:56 користувачем Mykola Pashkovsky ]
Питання : Я  віднесений  до  постраждалих  внаслідок  Чорнобильської катастрофи  категорії-1  і  згідно  розділу 11, пункту  11.1 п.3   Правил  прийому  до  академії, мій  син  має  право  на  зарахування  поза  конкурсом.   В  такому  випадку, чи повинні  ми  подавати  документи  на  вступ  в  паперовій  формі  і мені  самому  необхідно  буде пред’явити  оригінал  чорнобильського посвідчення, чи  можна  подати  документи  в  електронній  формі  і  додати  завірену  нотаріальну   копію цього  прсвідчення?

Відповідь: Відповідно до частини другої статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 р. № 796-XII" пільга, передбачена п. 26 частини першої вказаної статті (тобто "вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти...") поширюються на неповнолітніх дітей громадян, віднесених до категорії 1. Для використання вказаної пільги необхідно подати  приймальній комісії посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1, з вкладкою, свідоцтво про народження вступника. Відповідно до п. 1 розділу ІІ Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів України в 2015 році, затвердженого п. 2 наказу МОН України "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році" від 15.10.2014  р.  № 1172 "Заяву в електронній формі мають право подати вступники, які бажають взяти участь у конкурсному відборі та не мають підстав для особливих умов участі у конкурсі і зарахування, визначених Умовами прийому та правилами прийому до вищого навчального закладу". Таким чином, якщо Ваш син бажає вступати за особливими умовами участі у конкурсі і зарахування, він має особисто подати приймальній комісії паперову заяву та пред'явити оригінали зазначених вище документів, що підтверджують право на позаконкурсне зарахування. Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються. 
Comments